Vybíjená 2007 - O pohár školy

Zpráva o turnaji ve vybíjené na ZŠ T. G. M. Hrušovany u Brna

V pátek 24. února 2017 se v naší škole konal XI. ročník tradičního turnaje ve vybíjené „O pohár školy“.

Turnaje se zúčastnilo celkem šest základních škol. Hostující týmy k nám přijely z Modřic, Židlochovic, Rajhradu, Vranovic a Blučiny. Hrálo se systémem na dvě skupiny a podle pravidel platných pro soutěže AŠSK. Na základě výsledků každé skupiny sehrály týmy další utkání o první, třetí a páté místo.

Naše družstvo tvořili žáci ze 4. a 5. ročníku. Od samého začátku nás provázela trochu smůla: základní sestava se v průběhu tréninkové přípravy neustále měnila, řada klíčových hráčů postupně onemocněla, aby se někteří na poslední chvíli opět vrátili do hry…  Další nemilé překvapení nás čekalo ráno před začátkem turnaje. Vyšší mocnosti se rozhodly vyzkoušet naši připravenost, a proto vypnuly el. proud v celé škole a okolí. Byla to z jejich strany ale jen marná snaha zmařit naše plány a cíle.
Ničím z toho jsme se totiž nedali zaskočit, postavili silný tým a turnaj úspěšně zahájili.

 Průběh turnaje se tradičně nesl v duchu fair play, žáci v publiku fandili svým týmům, hrálo se s velkým nasazením a to dohromady vytvářelo zdravou soutěživou sportovní atmosféru. Pro všechny účastníky klání byly připraveny diplomy a také malé občerstvení, pro první tři vítězné týmy navíc i cenné poháry.

První místo v celé soutěži vybojovalo poměrně s přehledem družstvo naší školy, které se ve finále utkalo s týmem ZŠ Modřice. Na třetím místě se umístil tým ZŠ Rajhrad. Věříme, že kromě cen si hráči odvezli i jedinečné sportovní zážitky. 

Všem školám děkujeme za účast a spolupráci. Sláva vítězům, čest poraženým!

Závěrem chci poděkovat za pomoc s přípravou i průběhem turnaje kolegům z našeho pedagogického sboru i zaměstnancům školní kuchyně, s jejichž přičiněním se vše podařilo zvládnout.

Složení družstva naší školy (včetně náhradníků): Adéla Cikánová, Vojtěch Drápal, Oliver Dvořáček, Jiří Fiala, Jan Hasoň, Petr Juránek, Tadeáš Kronovít, Marek Malý, David Revilla Medina, Jan Novák, Tomáš Pirožek, Adam Uvízl, Richard Veselý.

Tabulka celkového umístění družstev v turnaji

POŘADÍ

ŠKOLA

1.

ZŠ Hrušovany

 2.

ZŠ Modřice

3.

ZŠ Rajhrad

4.

ZŠ Židlochovice

5.

ZŠ Vranovice

6.

ZŠ Blučina

 

 

 

 

 

 

Zapsal Michal Řihánek
             vedoucí turnaje