Sportovní aktivity říjen 2015

Sportovní aktivity – říjen 2015

Želešická růže

V pátek 2. 10. se konal XXXII. ročník Memoriálu Zdeňka Dvořáka - Želešická růže.
Tohoto tradičního závodu v přespolním běhu se účastnili vybraní žáci naší školy, a to ve třech kategoriích:

dívky roč. 2004 – 2006 na 800 m

chlapci roč. 2004 – 2006 na 1000 m

dívky roč. 2002 – 2004 na 1000 m

V průběhu září prošli naši žáci běžeckou přípravou v rámci tělesné výchovy, kde si mimo jiné zaběhali i kolem našich blízkých rybníků… V těžké konkurenci především žáků z velkých škol s dlouhodobou atletickou přípravou nakonec nedopadli nejhůře a v duchu olympijského hesla, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, doběhli všichni s plným nasazením do cíle. Celkové výsledky přespolního běhu najdete na nástěnce ve vestibulu školy.

Turnaj v malé kopané v Rajhradě

V pátek 9. 10. se zúčastnili vybraní žáci z 5. a 4. ročníku dalšího sportovního klání – turnaje v malé kopané, který pořádala Základní škola T. G. M. Rajhrad u příležitosti 80. výročí svého založení. Přes nepřízeň počasí byl ráno na školním hřišti za mírného mrholení turnaj zahájen. Umělý povrch hřiště se nakonec ukázal být výhodou, i počasí se brzy umoudřilo. Protože se turnaje účastnily pouze čtyři týmy, hrálo se systémem každý s každým. Ač to zpočátku nevypadalo, sedm našich statečných fotbalistů postupně dotáhlo zápasy až do vítězného konce. Odměnou jim byla nejen radost z vítězství a získaný pohár, ale i cenné zkušenosti z utkání s jinými školami a to, že hrát fair play je cool!

Zapsal: Michal Řihánek